Що робити з кредитом, якщо банк став банкротом?

Що робити з кредитом, якщо банк збанкрутував?

Іноді буває так, що позичальник бере кредит в банку, справно виплачує по ньому відсотки, але раптово дізнається, що цей банк збанкрутував. Тоді постає закономірне питання: «Що в такому випадку робити?».

Чому банки стають банкротами?

В останні роки в Україні Центробанк, так би мовити, очищає банківську систему країни, тобто відкликає ліцензії у деяких банків. Він може це робити через те, що кредитна організація працює незгодна з українським законодавством, або несумлінно виконує свої обов’язки. Також він хоче, щоб в Україні залишилися тільки перевірені і надійні банки.

І якщо коли люди, які зберігають свої гроші в певному банку, дізнаються, що він збанкрутував, починають панікувати, то більшість позичальників даної кредитної організації радіють, наївно думаючи, що у них більше немає зобов’язань перед банком.

Чи продовжувати платити?

Відразу потрібно зазначити, що ніякі зобов’язання позичальників перед банком не знімає, і виданий кредит потрібно буде повертати в обов’язковому порядку. Після офіційного оголошення банку-кредитора банкрутом його зобов’язання будуть передані іншому банку. Саме тому виплату кредиту ніхто не відміняв – просто його потрібно буде виплачувати інший кредитної організації.

Для того, щоб не зробити непотрібний платіж, потрібно спочатку більш-менш прояснити ситуацію – зайти на сайт банку, або дізнатися в ЗМІ, хто взяв на себе зобов’язання збанкрутілої компанії.

Куди виплачувати кредит, якщо у банку відібрали ліцензію?

У такому випадку потрібно дотримуватися наступної інструкції:

1. Як вже було сказано, не потрібно поспішати з платежем до появи офіційної інформації про те, де позичальники тепер повинні погашати кредити.
2. Після появи такої інформації відразу звернутися в даний кредитна установа для складання нового договору кредитування. Найчастіше умови залишаться колишніми, але співробітник банку може запропонувати виконати дострокове погашення позики за більш низькому відсотку.
3. Потрібно дізнатися реквізити нової кредитної організації, і по ним проводити подальші перерахування.

Що робити, якщо в місті, в якому проживає позичальник, немає відділень нового банку

В даному випадку потрібно рекомендованим листом в ACB відправити заяву про надання реквізитів тимчасової адміністрації, на які буде відбуватися виплата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *